Bálok a jótékonyság jegyében
Farsang idején több szervezet és közösség is megrendezi hagyománnyal tartott báljait. Nem volt ez másként az elmúlt hétvégén sem, amikor többek között a bajai Vöröskereszt, valamint plébániai egyházközösségek is igyekeztek jó hangulatot teremteni vendégeik számára. A rendezvények célja a szórakozás mellett a közösségépítés volt.
Régi hagyományt teremtett újra tavaly a Vöröskereszt helyi szervezete, amikor hosszabb szünet után ismét bált rendezett. Az estre most is komoly érdeklődés mutatkozott, amelyet a Szent Rókus Kórházzal együtt szerveztek. A Magyar Vöröskereszt országos elnöke, Habsburg György elégedett a tavaly végzett munkával és az idei évre már nyugodtabb évet remél.
Habsburg György elnök, Magyar Vöröskereszt
Nagyon sikeres volt a Vöröskereszt tavaly, amikor sajnálatos módon a szörnyű katasztrófák voltak az országban. Ott lehetett érezni, hogy nagyon sok ember bízik a Vöröskeresztben. Nagyon sok adományokat tudtunk összeszedni, hogy jobban tudjunk segíteni és én gondolom, hogy ilyenformán jól lehetne felmérni, bíznak Vöröskeresztben, ez jó jel és kellő munkát végeztünk és igazán segítettünk.
A százharminc éves múlttal rendelkező Magyar Vöröskereszt 1939 óta szervez térítésmentes véradást. A bajai szervezet elnöke, dr. Tóth Gábor kórházigazgató-főorvos fontos feladatnak tekinti, hogy mind többeket meggyőzzenek ennek fontosságáról.
dr. Tóth Gábor elnök, Magyar Vöröskereszt Bajai Szervezete
A bajai Vöröskereszt híres arról, hogy itt a véradó szolgálattal összefogva nagyon jó a véradásnak az aránya. Ezt szeretnénk a továbbiakban is megőrizni.
A Szent József Plébánia egyházközössége és karitász csoportja is jó hangulatú együttlétre várta vendégeit a Szent László ÁMK dísztermében. A szervezet közcélú munkájával hosszú ideje segíti a rászorulókat.
dr. Zöld Lászlóné egyházi, civil és karitatív kapcsolatok tanácsnoka
Miért érdemes akkor szervezetbe tömörülni, miért jó a karitász tagjának lenni. Akik már e szervezet önkéntesei, tudják a választ. Mert együtt dolgozni a jóért sokkal boldogítóbb, mint egyedül.
A bajai katolikus közösségek számára találkozási pontnak is számít a rendezvény.
Fekete Szabolcs plébános, Szent József Plébánia
A hétköznapok szintjén megélt egyházközségi szolgálatokkal kapcsolatos tapasztalatainkat meg tudjuk osztani. Szorosabb együttmûködést tudunk kialakítani a jövõre, össze tudjuk hangolni a programjainkat, és ami nagyon fontos, hogy együtt tudunk ünnepelni és örülni és szórakozni és jól érezni magunkat, az Anyaszentegyház minden farsangban erre az áldását adja.
A bál az értékteremtésre és a közösségek összekapcsolására is felhívja a figyelmet.