
ÚJ LEHETŐSÉG
Szeptembertől már egy teljesen új képzésben is részt vehet az, aki a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karára felvételizik. A következő szemesztertől ugyanis elindítják az intézményben a vízügyi üzemeltetési mérnök alapszakot is. Az erre jelentkező diákok 3 év alatt szerezhetik meg diplomájukat, amellyel például ivóvízkezelő- és kitermelő telepeken, szennyvíztisztító telepeken is elhelyezkedhetnek elsősorban vezetői, középvezetői beosztásban.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem legifjabb egysége, a Víztudományi Kar 2017. február elsején kezdte meg működését Baján. A modern technológiával, korszerű mérőműszerekkel felszerelt intézményben a tanulók a gyakorlatban hasznosítható ismereteket szerezhetnek. A kar dékánja Dr. Bíró Tibor elmondta, a közelgő felvételi határidő előtt érdemes tudni, hogy egy teljesen új képzést, a vízügyi üzemeltetési mérnök alapszakot is elindítják, amire már lehet jelentkezni.
Dr. Bíró Tibor, dékán, Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar
„Ennek az az érdekessége, hogy ez teljesen egyedülálló az országban, korábban már alapításra került ez a szak, és igazából az alapítás is Bajáról indult el. Ebben az évben pedig sikerült az indítási engedélyt is megkapnunk a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságtól. Úgyhogy a február 15-i jelentkezési határidővel egy újabb alapszakra lehet hozzánk jelentkezni. Ennek az alapszaknak az a lényege, hogy 3 éves alapképzésről van szó. Tehát hat félév után bszc diplomát kap a hozzánk jelentkező és máris a munkaerőpiacra mehet.”
Az egyes szakok képzéseiről, előnyeiről egyébként a közelgő nyílt napon, január 13-án szombaton délelőtt 10 órától bővebb tájékoztatást kaphatnak a diákok és szüleik – tette hozzá a dékán. Dr. Tamás Enikő Anna a Vízépítési és Vízgazdálkodási Intézet vezetője elmondta, egy teljesen új, hazánkban egyedülálló szakról van szó, amelynek elvégzésével vezetői munkakörök betöltésére is alkalmas lesz az a hallgató, aki ezt elvégzi.
Dr. Tamás Enikő Anna, intézetvezető, NKE-VTK, Vízépítési és Vízgazdálkodási Intézet
„Itt a tervező-mérnöki ismeretekből van egy kicsit kevesebb a tananyagban. Viszont a vízgazdálkodási speciális szakirányos ismeretekből viszont több van. Tehát elsősorban víziközmű-üzemeltetés, vízbeszerzésben, tehát vízellátásban, csatornázásban, ivóvízhálózatok üzemeltetése, ilyen dolgokban lesz nagyon erős ez a szak.”
A képzést ráadásul nappali és levelező tagozaton egyaránt közszolgálati ösztöndíjjal támogatják, tehát annak is ingyenes, aki államilag finanszírozott féléveit esetleg már elhasználta. A szakról és a jelentkezés feltételeiről bővebben az intézmény honlapján tájékozódhatnak.